Szerző: FreshUp Ági (RYT 500)| Kategória: Élj
A benned rejlő legjobb lehetőségek kibontakoztatásának az alapja az önmagad megfigyelésével és megismerésével szerzett tapasztalatokban rejlik. Megváltoztatja a látásmódodat az egész testedre, lelkedre vonatkozóan.
Svadhyaya (ejtsd: szvádjája) önképzés, önmagad tanulmányozása. Patanjali negyedik nijamája, irányelve. Hagyomány szerint a spirituális irodalom tanulmányozását jelenti annak érdekében, hogy közelebb kerülj a békesség, a megvilágosodás felé vagy a tökéletesség felé. Önképzést azonban nemcsak a külső forrásokra bízva magunkat tudjuk végezni, hanem könyvek és tudományos ismeretek nélkül is. A bölcs, önmagad tudója te magad vagy! Figyeld magad, és ahogy nő a testtudatosságod észreveszed, ahogyan fejlődsz, érezni fogod, hogy mi az, amire szükséged van. Az önképzés ezen formáját befelé figyelésnek nevezzük. Nézz szembe magaddal, és belülről várd a választ.
Az önképzés ÖNmagad finomhangolása
A jógában az önképzés, azaz önmagad tanulmányozása aktív, folyamatos, és nem az elolvasott könyvek vagy megszerzett tudáson alapul. Az önképzésnek ez a formája nem a puszta információk magadba fogadását jelenti, nem kívülről jön és nem is kifelé szól. Ne azért képezd magad, hogy azt kifelé mutatni tudd, hanem azért, mert az téged szolgál. Általa ismered meg magad jobban, és tudsz az élet minden helyzetében könnyeben egyensúlyban maradni, megtartani a higgadtságod. Az önképzés tehát ÖNmagad finomhangolása. Értéked és biztonságod sokkal inkább az önmagaddal való mély kapcsolatból ered, minthogy a téged körülvevő tárgyaktól vagy tárgyi tudásból. Itt a különbség a tudós és a bölcs között. Bár a tudós is megfigyel, elmélyed egy rendszer, szervezet vagy fizikai test működésében, a bölcs azonban önmagában mélyed el.
“99 % gyakorlat, és 1 % elmélet”
Azoktól a saját tapasztalatoktól leszel értékes és mások szemében hiteles ember, ha amit mondasz, személyes élményeden alapul, és nem mások dolgait (akár amit a tévében, rádióban hallassz) adod tovább. A jóga azt mondja, 99 % gyakorlat, és 1 % elmélet. És milyen igaz, hiszen az éles helyzetekben megfigyelve magad tudsz a legtöbbet tanulni magadról. Tehát tapasztalj, és ne a mások ismereteire alapozva élj, mert az elvárásokat támaszt benned, és meggátol abban, hogy szabadnak érezd magad. Ugyanide tartozik az önmagad iránti elvárás. Minél nagyobb az elvárásod magad iránt, annál torzabb módon éled meg az önmagad megfigyelését. Engedd el a tökélettessé válás iránti igényedet, és ugyancsak engedd el a másoknak való megfelelés iránti kényszerérzeted. A jógagyakorlásod az életed kicsiben.
A jógafilozófia bemutatását a saját szemüvegemmel nézve folytatódik. Olvasd el a többit is:
Hashtags: featured, jógafilozófia, svadyaya, önképzés, önmegfigyelés
FreshUp Ági
Ahogy a Hold is állandóan változik, úgy a te energiád is, azonban hiszem, hogy mindenki képes megtalálni az egyensúlyát, amelyben boldogságot, nyugalmat és egyben tettre kész energiát érez. Közel 2000 tartott jógaóra tapasztalatával és YA-RYT 500 órás nemzetközi jógaokatóként vezetem a saját alkotásom, a Fresh Up Zone studiót Bécsben. Fontos szempont számomra a helyes kivitelezés, a rendszeresség és a fejlődés. A hatha alapú óráimon gyakran találkozhatsz anatómiai fókusszal, flow, yin és elemekkel, és kedvelem a fordított és egyensúlyozó testhelyzeteket. Jóga filozófiám …
Namaste!
Örömmel hallgattam a belső hangodat (az írásodon keresztül) 😉 Tetszik (az írás)! Én is meditációval és mantrázással jutottam közelebb a belső hangomhoz, mindenki hangjához, “A Hanghoz”! Hari Om