Almásrétes a jógafarmunk konyhájából
Bevallom, imádom a rétest. Az igazit is és azt is, amit én csinálok. Az enyémet egyszerűbb és gyorsabb elkészíteni, mint a nagy- és dédanyáinkét, akik fáradtságot és az idejüket nem kímélve hajtogatták – zsírozták – nyújtották, hajtogatták – zsírozták – nyújtották a tésztát.
Egyelőre anya szinten vagyok, így megelégszem ezzel a gyorsan elkészíthető verzióra, amit kifejlesztettem a kisbabám mellett.
Azért szeretem ezt a verziót, mert a töltelékhez annyi cukrot teszek, amennyit akarok, vagy épp kihagyom és inkább több mazsolát és fahéjat teszek bele, így Sára is tudja enni. A férjem is imádja, és a kislányunk 10 hónaposan úgy falta, mint a csuda.
A saját sztorim:
Történetesen szabadnapot adtunk magunknak egy májusi napon – ott hagyva a jógafarmunk építkezését – és felgyalogoltunk a hegyünkre. Két és fél óra felfele, Sári a kendőben rajtam. Fenn találtunk egy varázslatos kis faházat, amelynek az udvarán volt egy pad és asztal (fából). Idili kilátás nyílt a szemközti hegyre és völgyre. Előkaptuk a hátizsákunkból az almásrétest, Sárit ki a kendőből és elkezdtük “jutalomfalatozni”. Sári is kapott belőle, de aztán nem volt elég, kikapta a kezemből a fél szeletet és megette.
Még egy gondolat:
Az almát úgy szoktam meghámozni, hogy előtte megmosom (természetesen) és az épp héjat megszárítom, ami később kiváló alapanyag teához. Próbáld ki hagymahéjjal vagy kurkumával és gyömbérrel. Recept a teához itt.
Várom a visszajelzésed alább kommentboxban. Neked hogy ízlik? Mit csináltál másként?
Összetevők:
- 0.7 kg alma
- 0.5 bögre mazsola
- 2 szórás fahéj
- 1 dl napraforgóolaj
- 1 bögre víz
- lehelletnyi só
- 2 bögre fehérliszt
Elkészítés:
1. Az almát megmosom és kockára vágom. Ha szükséges, meghámozom.
2. A mazsolát melegvízben megmosom és rádobom az almára.
3. Fahéjat és cukrot szórók az almára ízlés szerint, és felteszem főni egy lábasban. (Ha szükséges, egy kis vizet öntök alá, de inkább alacsony lángon, időnként megkavarom, nehogy odaégjen az alma. Inkább, mint hogy túlságosan vizes legyen az almás töltelék.)
4. Fedő alatt, alacsony lángon puhára főzöm az almát. Én szeretem, ha érzem az almadarabokat, így nem főzöm agyon.
.....
5. Elkészítem a tésztát: egy keverőtálba lisztet szórok, csipet sót bele és ráöntöm az olajat. Összekavararom fakanállal vagy kézzel.
6. Apránként annyi vizet öntök hozzá kis mennyiségben, hogy a kezemmel egy könnyen gyúrható tésztát kapjak. Összegyúrom egy cipóba és pár percig pihentetem, amíg az almás töltelék meghűl valamennyire.
7. Lisztezet gyúródeszkán kinyújtom a tésztát, ha kell, megszórom még liszttel, de erre nem mindig van szükség.
8. A kinyújtott tésztát megszórom búzadarával, és rásimítom a tölteléket, elegyengetem azt rendesen.
9. Behajtom a tészta széleit, hogy ne follyon ki a töltelék, és hosszanti irányban feltekerem a tésztát.
10. A tésztát a tepsibe teszem és megszúrkálom villával.
...
11. Sütés: 180 fokos sütőben kb. 40 percig sütöm. Mivel nem kenem be tojással, így nem fog annyira bebarnulni a tészta a sütés során.
Tipp: Tipp: Te mit tennél még hozzá?
- Az alma haját szárítsd meg teának. Találsz hozzá receptet a Receptek között.
- Túróval, dióval vagy más töltelékkel is remek.
- Az olaj helyett lehet olvasztott vajjal is készíteni.
- Tojássárgájával bekenni, de én ezt mindig kihagyom.
- Sütőpapíron sütöm, kevesebb a mosogatás és a kifolyt fahéjas almás cukor felhasználható (felehető :))
FreshUp Ági
Ahogy a Hold is állandóan változik, úgy a te energiád is, azonban hiszem, hogy mindenki képes megtalálni az egyensúlyát, amelyben boldogságot, nyugalmat és egyben tettre kész energiát érez. Közel 2000 tartott jógaóra tapasztalatával és YA-RYT 500 órás nemzetközi jógaokatóként vezetem a saját alkotásom, a Fresh Up Zone studiót Bécsben. Fontos szempont számomra a helyes kivitelezés, a rendszeresség és a fejlődés. A hatha alapú óráimon gyakran találkozhatsz anatómiai fókusszal, flow, yin és elemekkel, és kedvelem a fordított és egyensúlyozó testhelyzeteket. Jóga filozófiám …
Elkészítetted?
Nyomj egyet a szivecskére és írd meg milyen lett! 🙂